Ako sa vyhnúť dovolenke na cestách v Turecku: Tipy na cestovanie

Informácie o tom, ako sa vyhnúť problémom na dovolenke v Turecku, budú užitočné pre turistov, ktorí uprednostňujú pohodlné hotely na pobreží. Existuje veľa turistických regiónov a zaujímavých miest v krajine, každá populácia má svoju vlastnú chartu života, mentalitu, národné tradície, zvyky a zvyky. Ak si ich vopred dôkladne preštudujete, aby ste sa chránili a milovali, nevznikne otázka, či ísť na dovolenku do Turecka.

Je dovolenka v Turecku nebezpečná?

Po minuloročnom zákaze turistických výletov sa Rusi snažia vopred zistiť, či je dovolenka v Turecku nebezpečná. Podľa recenzií turistov, ktorí tu naďalej relaxujú sami, najbezpečnejšie miesta na nákup lístkov sú turistické oblasti v blízkosti Stredozemného a Egejského mora. Mestá sa tam nachádzajú:

 • Antalya;
 • Kemer;
 • side;
 • Alanya;
 • Marmaris.

Podľa predpovedí cestovných kancelárií sú turecké letoviská dobre pripravené prijať Rusov - vykonala sa úplná renovácia a posilnila sa bezpečnosť hotelov. Turecko zostáva najobľúbenejšou a najdostupnejšou krajinou s vysokokvalitnými službami all inclusive, ktoré priťahujú turistov, a ich vzdialenosť od hlavného mesta štátu ich robí bezpečnými.

Útoky v Istanbule, Ankare a ďalších mestách naznačujú, že politická situácia v tejto oblasti je stále napätá, a to aj po posilnení bezpečnosti na medzinárodných letiskách a významných atrakciách. Tieto oblasti Turecka predstavujú veľké nebezpečenstvo pre rekreáciu, preto je lepšie zdržať sa tam cestovania.

Aké sú problémy turistov v Turecku

Skúseným cestujúcim sa odporúča, aby sa nezameriavali na obavy, ale aby venovali všetku pozornosť odpočinku. Opatrne sa vyhnete zvedavým prípadom. Aké sú problémy turistov v Turecku:

 • Krádež dokumentov, vecí alebo peňazí.
 • Otrava nekvalitnými potravinami.
 • Poranenie. Problémy sa môžu vyskytnúť na pláži, pri bazéne.

Ak ste ukradli batožinu s dokladmi, ktoré sú potrebné na opustenie Turecka, mali by ste sa po zistení adresy na recepcii hotela vopred skontaktovať s miestnym žandárstvom. Pre turistov, ktorí neovládajú angličtinu, je potrebné zabezpečiť tlmočníka. Útočníci často berú len peniaze hádzaním dokumentov. Pri včasnom ošetrení existuje možnosť vrátiť ich späť.

Potraviny v Turecku

Mnoho turistov verí, že stravovanie v hoteloch na all-inclusive základe si môžete vytvoriť názor na jedlo v Turecku. Kvalitu tureckých kuchárov oceníte ochutnávkou jedál z večere. Recenzie ľudí, ktorí tu boli, pomôžu pochopiť a zvoliť miesto na jedlo. Na stránkach blogov rozprávajú, ako sa vyhnúť problémom pri dovolenke v Turecku. Skúsení cestujúci radia:

 1. Vyberte si kaviareň, kde sú stoly obsadené miestnymi obyvateľmi.
 2. Neukladajte riad s horúcimi omáčkami, ktoré vám neumožňujú určiť chuť produktov.
 3. Vyberte si reštauráciu, v ktorej varia za prítomnosti návštevníkov.

Tradičná turecká kuchyňa neprinesie nepríjemné prekvapenia. Väčšina príloh a šalátov sa vyrába z čerstvej, dusenej, pečenej zeleniny. Varia mäso, ryby. Hlavným nebezpečenstvom pre žalúdok, ktorý čaká na turistov, je jedlo, ktoré sa rýchlo zhoršuje v horúčave, preto by ste pred útokom na jedlo mali vyskúšať niekoľko lyžičiek.

Doprava v Turecku

Verejná doprava v Turecku je lacná, za pár dolárov ju doručí do akejkoľvek oblasti. Často sa však dostane do nehôd a je považovaný za najnebezpečnejší druh pohybu po krajine. V letnej sezóne nie je dostatok stálych vodičov, sú pozvaní pracovníci z dedín. Veľké autobusy a pouličné taxíky sú pre cesty spoľahlivejšie. Mnohí turisti radšej cestujú po Turecku sami a požičiavajú si auto v pouličnej agentúre.

Krádež v Turecku

Často sa vyskytujú prípady, keď Rusi neúmyselne zostali v letoviskách bez peňazí a kufrov. Podvodníci využívajú každú príležitosť na spáchanie krádeže. Aby ste sa ochránili pred krádežou v Turecku, musíte dodržiavať pravidlá:

 1. Skontrolujte batožinu ihneď po jej prijatí.
 2. Na cestu do zahraničia neberte šperky a cenné predmety.
 3. Nezobrazovať peniaze.
 4. Dajte dokumenty do bezpečia.
 5. Vezmite si kufor s komplexnou kombináciou zámku.
 6. Ak je to možné, použite kartu.
 7. Nevyberajte prostriedky z bankomatu na rušnej ulici.
 8. Nejazdite sami v tme.
 9. Odchod z miestnosti, zatvorte okná, balkón a vstupné dvere pevne.
 10. Na trhu vložte peňaženku do vnútorného vrecka.

Sex na dovolenke v Turecku

Prípady s turistami, ktorí hovoria o sexe na dovolenke v Turecku, naznačujú, že je lepšie nehľadať náhodných intímnych známych. Po dobrodružných letoviskách sa tureckí muži, ktorí šíria neslušné zvesti o našich krajanoch, považujú za neodolateľných. Ak ženy na dovolenke v Turecku nechcú mať problémy, je lepšie sa správať skromne.

Mužským turistom sa neodporúča pozerať sa na ženskú populáciu, aby sa predišlo konfliktom s miestnymi obyvateľmi. Akýkoľvek pohľad, gesto alebo pokus o fotografiu dievčaťa sa považuje za neslušné úmysly a vyvoláva nepriateľský postoj. Návšteva reštaurácií, kaviarní, trhov a iných zábavných stredísk v Turecku v skupinách nebude mať za následok žiadne udalosti.

Osobná bezpečnosť turistov

V záujme osobnej bezpečnosti turistov by ste sa mali oboznámiť s zvykmi miestnych obyvateľov, prečítať si o črtách ich komunikácie a uviesť čísla konzulárnych úradov, žandárov alebo policajných staníc. Takmer všade v Turecku hovoria po anglicky. Naučením sa niekoľkých bežných fráz môžete tieto problémy vyriešiť. Ak sa chcete vyhnúť konfliktom, musíte:

 1. Rešpektujte svätyne tureckých obyvateľov.
 2. Na ulici nepite nápoje obsahujúce alkohol.
 3. Nepoužívajte plávať na divokých plážach.
 4. Nenoste plavky mimo hotela a pláže.
 5. Návštevy mešít s krytou hlavou sú zakázané pre mužov, aby nosili kraťasy, a pre ženy krátku sukňu.
 6. Neurážte miestnych obyvateľov, vyhýbajte sa bojom, ukážte zdvorilostné.
 7. Pozorne si vypočujte pokyny sprievodcu.

Ak ochoriete v zahraničí

Aby ste vedeli, ako sa vyhnúť zdravotným problémom na dovolenke v Turecku, odporúčame si pred cestou prečítať podmienky cestovného poistenia. Hovorí, za akých okolností bude lekárske služby plne hradené poisťovňou. Z lekárničiek si môžete vyzbierať súpravu prvej pomoci - antipyretiká, analgetiká, antiemetiká. Ak potom ochoriete v zahraničí, ľahšie sa uzdravíte.

Čo si vziať so sebou na dovolenku do Turecka

Výlet bude teda úspešný, ak si vezmete so sebou na dovolenku do Turecka najnutnejšie veci. Patria sem:

 • opaľovací krém, regulácia horenia;
 • nabíjačka telefónu;
 • papuče do bazéna a pláže;
 • Hygienické vložky na dezinfekciu rúk;
 • odpudzujúci krém proti komárom;
 • elektronický navigátor;
 • maska ​​na plávanie.

Video: ako sa vyhnúť problémom v Turecku