Tipy na stavbu drevených domov: technológia a výhody

Jeho prímestské prostredie sa stalo snom obyvateľov miest. Drevo sa považuje za najlepší stavebný materiál. Postaviť drevenicu alebo blokovať chalupu, postarať sa o izoláciu, izoláciu alebo zahrnúť do projektu verandu, verandu s podkrovím? Zvážte tipy na stavbu drevených domov, vlastnosti povrchovej úpravy zvnútra a von, hlavné body montáže z guľatiny a dreva.

Drevený dom dizajn

Prvým krokom smerom k drevenému krytu je návrh projektu. Projektovanie budovy z dreva by malo začať tým, že hlavnou úlohou je univerzálnosť a multifunkčnosť. Mal by existovať dostatok priestoru pre všetkých a na výlety do prímestskej oblasti so skupinou priateľov zabezpečte pre hostí všetko. Projekt by mal zohľadniť potreby detí a starších príbuzných, pre ktorých je ťažké ísť hore.

Tipy na výstavbu drevených chát domov sa vzťahujú na všetky priestory:

 1. Obytný podkrovie so točitým schodiskom je skvelý spôsob, ako ušetriť priestor pod ním.
 2. Ak plánujete postaviť dom z dreva s podkrovím, vytvorí sa tu detský kútik.
 3. Zahrňte do projektu kúpeľňu alebo niekoľko (na podlahách), premýšľajte o pohodlnej kuchyni pre ženy v domácnosti, veľkých oknách na prirodzené svetlo a ušetrite energiu.
 4. Počas projektovania je vhodné zamyslieť sa nad architektonickými jemnosťami, ako sú arkáda, kukučka, miesto pre vnútorné vetranie, kotolňa pre vykurovací systém v miestnostiach.

Stavebná technológia

Pri určovaní stavebnej technológie si vyberte medzi manuálnou kabínou a kmeňom. Prvou možnosťou je spoľahlivosť, teplo. Fľaša je stálym výberom obdivovateľov krásy a estetiky. Okrem toho čoraz viac sledovateľov zhromažďuje rámovú technológiu štruktúr:

 • jeden z najvýhodnejších;
 • jednoduché vykonanie.

Priemer guľatiny a dreva by sa mal zvoliť pre každý konkrétny prípad. Napríklad pri výstavbe bytového domu z valca použite veľkosť väčšiu ako 22 mm. Inak je možné izbu využívať iba v lete. Odborníci odporúčajú venovať osobitnú pozornosť pokrývačským prácam: upevnenie Mauerlatu. Drevené konštrukcie nie sú statické, neustále sa pohybujúce, horná koruna je upevnená pomocou drevených kolíkov.

Konštrukčné fázy

Výstavba domu z baru má dve hlavné etapy. Je to kvôli fyzikálnym vlastnostiam materiálu: zmršťovanie alebo zmršťovanie (zníženie objemu dreva počas odparovania vlhkosti). Tipy na stavbu drevených domov sú rozdelené na:

 1. výroba zrubového domu;
 2. dekorácie budovy (o rok a pol neskôr, takže okná a dvere, celá výzdoba stála hladko).

Prvá fáza práce obsahuje tieto operácie:

 • základná zátoka;
 • inštalácia zrubového domu;
 • inštalácia krokiev;
 • formovanie strechy (strechy).

Druhá etapa zahŕňa inštaláciu dverí, okien, podlahy, dekorácie vonkajšej steny. Po inštalácii pred prácou počkajte na zmrštenie. odporúčania:

 1. V lete počkajte rok.
 2. V zime - šesť mesiacov.
 3. V zime je drevo krehké, práca by mala byť opatrnejšia.

Mnohé sa snažia skombinovať tieto dve fázy do jednej, ktorá je plná dôsledkov. Zrub sa posadí, ale okná / dvere nie. To je príčinou defektov a štrbín. V jednej etape si môžete postaviť drevený dom s vlastnými rukami. Potrebujete iba jeden trik - nad oknami a dverami môžete nechať rezy 4 cm, v ktorých asi bude sedieť drevo.

Interiérové ​​dekorácie

Majstri navrhujú, aby sa vnútorná výzdoba domu vyrobeného z dreva robila pomocou zrubovej haly, obloženia alebo sadrokartónu. Pamätajte, že do piatich až šiestich rokov bude drevo sedieť, čo môže viesť k zdeformovaniu a trhaniu náterov. Vo všeobecnosti proces dokončovania zahŕňa tesnenie stien zvnútra, opláštenie, dokončovanie stropov, podlahy, ošetrenie škvŕn, maľovanie. Na ochranu dreva pred nepriaznivými faktormi sa odporúča impregnácia antiseptickými látkami, po ktorej nasleduje poťahovanie filmotvornou kompozíciou:

 • znečistenia;
 • vlhkosť;
 • ultrafialové žiarenie z okien;
 • škrabance.

Stavba drevených domov z dreva

Stavať dom z baru vlastnými rukami je náročná a príjemná úloha. Správne vybraný materiál môže uľahčiť prácu. Tipy na technológiu výstavby drevených domov z dreva sú obmedzené na výber z troch druhov materiálov:

 1. profilované - uľahčovanie konštrukcie;
 2. koruna - podobná predchádzajúcej;
 3. celé - čo najhospodárnejšie.

Výstavba rámových domov

Technológiu konštrukcie rámu používajú vývojári pomerne nedávno. Jeho výhodou je ľahkosť a tuhosť. Tipy na výstavbu drevených domov odporúčajú pamätať na inštaláciu trakov pri inštalácii nástenných rámov. Nespoliehajte sa na opláštenie: staviate bývanie, nie skrinku. Izoláciu starostlivo sledujte vystuženie v stenách materiálu. Inak za pár rokov pôjde dolu a situáciu bude možné napraviť až po analýze kože. Ako rám používajte suché drevo ošetrené ochrannými látkami.

Výstavba drevených domov z guľatiny

Táto technológia je najstaršia známa predkom. Majiteľ poskytuje večnú budovu na stavbu drevených domov z guľatiny, ale podlieha iba pravidlám. Tesnenie také budovy môžu byť po celú dobu, hlavná vec je "zasadiť" koruny do vleku alebo machu. Nepoužívajte nové ohrievače, tesnenia sú plytvaním peniazmi.

Prístavba prístavby

Ako postaviť dom z dreva a dokončiť je viac či menej jasné. Čo robiť s rozšíreniami? Poradcovia odporúčajú zostať až tri metre široké. Dĺžka by mala zodpovedať dĺžke steny hlavnej budovy. Predĺženie neprikladajte k predným dverám. Oveľa pohodlnejšia je kúpeľňa, prístupná zo spálne alebo z chodby, a prístup do letnej kuchyne z obývacej izby zjednoduší príjem hostí pri slávnostnom stole.

Stavba nadácie

Hlavné tipy na položenie základov drevených domov sú tieto:

 • Nadáciu je potrebné udržiavať tak, aby sa nadácia v priebehu času nerozpadla, čo by viedlo k deformácii celej konštrukcie.
 • V zemi je potrebná pevná fixácia - pre spoľahlivosť musí byť základ pripevnený bez tlaku na steny.

Stavebné chyby

Masters čelia odchýlkam od projektovaných osí, nedostatočnej kvalite základu a nesprávnemu výberu umiestnenia (umiestnenie v blízkosti susedných drevených konštrukcií predstavuje nebezpečenstvo požiaru). Okrem toho vývojári zabudli na hydroizoláciu (ochrana proti vlhkosti), vetranie a uzemnenie. Chyby pri stavbe domu z trámu sa podmienečne delia do troch kategórií:

 • dizajn a príprava;
 • montáž;
 • funkčné.

Stavebné firmy na výrobu drevených domov

Dostatočný počet spoločností s rôznymi cenovými politikami sa zaoberá výstavbou teplých drevených konštrukcií s použitím stavebných materiálov vynikajúcej kvality v Rusku. Navrhuje sa vývoj projektov pre obytné priestory, kúpele a prístavby, ako aj stavebné a dokončovacie práce. Ekonomické alebo prémiové bývanie - výber je na vás. príklady:

 • Napríklad DOBRÝ DREVO ponúka prácu na kľúč, s vlastnou výrobou a systémom kontroly kvality krok za krokom.
 • Moskovský „architekt“ - navrhuje, stavia, sprostredkuje komunikáciu, zariadi interiéry a opraví budovy.

Video: drevená stavba domu pre domácich majstrov