Malé čierne šaty sú vždy v móde - nové pre ženy s fotografiami

Svet módy nie je unavený z toho, že nás prekvapil množstvom nečakaných štýlov, modelov, štýlov, textúr, ale krátke čierne šaty zostali po 90 rokov bezkonkurenčné. Jedná sa o rôzne večerné alebo kokteilové oblečenie, ktoré sa dá nosiť „na hostinu aj na svete“.

Kto prišiel s malými čiernymi šatami

V roku 1926 prišla Coco Chanel, ktorá smútila nad svojou milenkou, s malými čiernymi šatami. Aj keď predtým boli tieto čierne šaty nosené a väčšinou boli ako smútok, Coco prelomil všetky myšlienky módy verejnosťou 20. rokov. Dámy si túto inováciu tak obľúbili, že klasické čierne šaty na kolená sa stali veľmi populárne v svetskej spoločnosti. Áno, Coco Chanel vytvorila oblečenie, ktoré mierne pokrýva jej kolená, nepáčilo sa mu táto údajne škaredá časť jej tela.

Chanel's outfit design nesvietil excesmi - korzety, pompézne volány, perie alebo strapce, gombíky a flitre. Bol to jednoduchý strih, oválny výstrih, dlhé rukávy, úzka sukňa tesne pod kolenami. Takéto skromné ​​oblečenie by mohlo mať v šatníku ženu akéhokoľvek príjmu. Malé čierne šaty sa môžu zmeniť na obchodné alebo večerné v závislosti od toho, aké doplnky sa použili. Vynález Coco Chanel zakorenil, stal sa indikátorom dobrej chuti.

Tomu napomohol vznik kinematografie. V čiernych a bielych rámoch stratili farebné šaty kontrast, takže hrdinky boli oblečené v čiernych šatách, zdôrazňujúc obraz fatálnej ženy. Všetky ostatné dámy určite chceli napodobniť filmový obraz, vyzerať ako upíri. Počas vojny to pomohlo aj ženám, ktoré neboli schopné kúpiť niečo drahšie, ale chceli vyzerať štýlovo.

Rok čo rok sa móda pre čierne šaty dostala do šesťdesiatych rokov, keď v roku 1961 vyšiel film „Tiffany's Breakfast“ s nenapodobiteľným Audrey Hepburnom, oblečeným v nádherných priliehavých šatách s dlhou úzkou sukňou, mierne otvorenou chrbtom a plecami. Elegantný model, ktorý vymyslel Hubert Givenchy, sa stal štandardom večernej toalety, čo je kultová vec, z ktorej boli skladby zložené. Pravdepodobne ani dnes niet jedinej celebrity, ktorá by ho v živote nenosila aspoň raz.

Módy

Tento outfit je vždy v móde, módni návrhári nie sú unavení prísť so svojimi rôznymi štýlmi. Štýly sú veľmi rozmanité: krátke, dlhé, s rôznymi goliermi, otvorené chrbát, remienky bez nich, obklopené čipkou alebo ozdobami. Je dôležité, aby mnohí dizajnéri svojimi novými výrobkami používali, zarážali a šokovali publikum.

Hlavné štýly:

 1. Case. Rovné siluetové šaty, ktoré dokonale padnú ženskej postave, sú vhodné pre vysoké, dobre postavené ženy. Tkaniny: satén, streč, neoprén, vlna, dres.
 2. Základná verzia odnímateľného pozdĺž pasu, s mierne rozšírenou polovicou sukne, plynulými mäkkými záhybmi. Laconic, čo najbližšie ku klasickej verzii s dlhými rukávmi, plytký výstrih v polkruhu.
 3. Shift. Šaty bez rukávov so stojacim golierom, pripomínajúce japonské kimono. Na šitie tkanín: hodváb, šifón, ľan, bavlna, pleteniny, vlna. Model na obrázku nie je náročný, neobmedzuje pohyb.
 4. Tunica. Zadarmo „lietajúce“ šaty, ktoré skrývajú všetky nedostatky postavy vďaka elastickej páse alebo opasku pod pásom. Je vybavený jednoduchým strihom, ktorý pripomína sedliacke dievčenské tričko. Veľmi rozmanitý model, ktorý je možné kombinovať s nohavicami, športovou obuvou a večernými bodcami. Výhodné sú šifón, hodváb, chintz, viskóza, pleteniny.
 5. Detské doláre: Zmes detských a ženských večerných šiat, ktorá sa vyznačuje vysokou líniou pása, našuchorenou sukňou ľahkých tkanín. Navonok sa podobá peignoiru, dá sa ozdobiť čipkovými vložkami, ozdobami. Táto možnosť by mala vyhovovať veľmi štíhlym, mladým dievčatám s dlhými nohami.
 6. Polo. Šaty s golierom a rukávmi, ktoré môžu mať rôzne dĺžky a tvary, ako aj sukne. Vhodný pre ženy akéhokoľvek veku: pre nízku, vysokú, pre štíhlu a nie veľmi. Je veľmi módne nosiť opasok navrchu a nosiť v kombinácii s nohavicami alebo legínkami.
 7. Bell. Romantické, minimalistické šaty s a-line sukňou a dlhými rukávmi. Pri pohľade na tento model sa objaví obraz karikatúry princeznej - milovaného Troubadoura. Tento model je vhodný aj pre plné dámy, zjemňuje siluetu a zakrýva nedostatky pásu.

Čo sa nosí

Gabrielle Chanel priniesla do módy najuniverzálnejšiu výbavu, takže otázka, čo nosiť čierne šaty, sama o sebe nezmizne. Je to celkom sebestačné, ale žena sa nikdy neobíde bez šperkov. Čo nemôžete nosiť s malými čiernymi šatami, či už ide o korálik, náhrdelník, brošňu, šatku, opasok, hodinky, náramok zo vzácneho kovu, každá jeho nová súčasť ho úplne zmení. Pri vytváraní požadovaného obrázka je dôležité miesto pre tašku a topánky a odvážne výstredné dámy ich nedokážu doplniť rukavicami, klobúkom, dáždnikom.

Základné obrázky, ktoré si môžete prispôsobiť sami:

 1. Obchodné dáma. Najlepšie je zvoliť si prípad. Toto je kancelárska verzia outfitu, ktorú je možné ľahko transformovať z práce na večer. Na každodenné použitie si obliekajte elegantnú, prísnu sako a večer na neodolateľnú firemnú párty, doplňte šaty retiazkou perál, zovrite spojku.
 2. Šedé pracovné dni. Tu sa dajú potulovať fantázie. Venujte pozornosť tunic šaty, zvonček, základné prevedenie, pólo, posun. V kombinácii s koženou alebo rifľovou bundou, teniskami, topánkami, pásom z patentovanej usne, pološportovou taškou si môžete vytvoriť štýlový frivolný obraz, ktorý ozdobí váš monotónny každodenný život. Môžete tiež nosiť čierne šaty s čiernymi pančuchami, sieťovanými pančuchami, legínkami, kraťasmi a dokonca aj nohavicami.
 3. Večerná možnosť. Odporúča sa zvoliť kokteilové čierne šaty s priliehajúcou rovnou siluetou s hlbokým výstrihom alebo otvorenou chrbtom. K obrázku môžete pridať iskru pomocou strieborných šperkov s kameňmi, náhrdelníkmi, náušnicami, masívnymi náramkami a prsteňmi. Nemali by ste si však všetko ukladať naraz, nie viac ako dve šperky súčasne, hlavnou vecou je zdržanlivosť a aristokracia.
 4. „Univerzálny vojak.“ Chcete byť kedykoľvek pripravený na večierok a šokovať publikum? Potom je model detský dolár výhernou možnosťou, najmä ak je kombinovaný s veľkými semišovými alebo lakovanými čiernymi topánkami. To vás urobí tajomným a atraktívnym. Môžete nosiť topánky „loď“, čo zdôrazňuje krásne elegantné nohy. Bude to príležitostná alebo večerná voľba v závislosti od účesu a ceny šperkov.

Makeup-

Čierne rúcho je na makeup veľmi náročné. Nie je správne robiť make-up, pretože sa môžete okamžite stať nudným človekom v nudnom smútiacom oblečení. Makeup v tomto prípade by mal byť jasný, chytľavý, napríklad:

 1. Pery. Pozrime sa bližšie na hviezdy v čiernej farbe, ich pery sú šarlatové a profesionálne vizážisti to robia. Ak sa však makeup zameriava na červené pery, oči by nemali byť vrhané jasne.
 2. Oči. Ak nechcete upozorniť na pery, podčiarknite svoje oči šípkami alebo zafajčte ľad. Mascara by mala byť čierna iba s účinkom falošných rias.
 3. Béžové odtiene. Tiež celkom povolené v make-upu pre čierne šaty obchodného štýlu. Bronzová červenkastá, lesklá alebo matná rúž svetlohnedých odtieňov a nevyhnutne čiernej riasenky.

Ako zdobiť-

Ak nie sú k dispozícii žiadne šperky a doplnky, obrázok nie je možné dokončiť. Všetko je tu individuálne, čierne šaty by mali byť vyzdobené v závislosti od typu a miesta, kam v nej dáma smeruje. Tradične bol čierny odev v 60. rokoch ozdobený perlovým náhrdelníkom podľa príkladu Jacqueline Kennedyovej. Čierna farba dokonale zapáli žiariacu perlu perál. Lichobežníkové šaty sa úspešne kombinujú s manžetami a dlhými náhrdelníkmi, ale puzdro poskytuje slobodu konania - všetky šperky sa naň zmestia.

Móda sa dnes stala slobodnejšou a malé štýly predbehli malé čierne šaty. Príslušenstvo je navrhnuté tak, aby kombinovalo rôzne štýly do jedného obrázka a šperky - aby vytvorilo náladu vhodnú pre túto príležitosť. Je ľahké a ťažké vybrať si správne časti súčasne. Ľahké - pretože na čiernom pozadí vyzerajú akékoľvek šperky sofistikovane. Je to ťažké - pretože existuje riziko jeho preháňania s príslušenstvom a nie všetky vekové skupiny môžu prísť s takým vybavením. Dospievajúce dievčatá v čiernom oblečení budú vyzerať smiešne, pokiaľ to nebude školská uniforma.

Niekoľko tipov na výber príslušenstva a šperkov:

 1. Nenoste tesné pančuchy. Je vhodné obliecť si tenké pančuchy alebo pančuchové hadice, podľa možnosti so sieťou alebo so vzorom.
 2. Topánky musia mať uzavretú špičku topánok, "člny" alebo cez kolená, čižmy, tenisky.
 3. Vyberte si tašky vo forme obálky alebo malej spojky. Príležitostný štýl umožňuje malé batohy alebo pološportové tašky.
 4. Hlavnou ozdobou je stručnosť.
 5. Šperky v minimálnom množstve, najlepšie z prírodných alebo umelých perál.

Príslušenstvo-

 1. Kabelka. Madame Chanel mala bezchybnú chuť, bola trendom nielen v odevoch, ale aj v galanterii, parfumoch. Myslite na malú prešívanú čiernu kabelku na retiazke. Dokonale sa hodí k lakonickému oblečeniu.
 2. Topánky. Coco Chanel tu vytvoril svoj názor. Vo farbe topánok by nemali byť žiadne farebné obmedzenia. Topánky môžu byť dvojfarebné, kontrastné, provokatívne.
 3. Pokrývky hlavy. Nie každá žena sa teraz odváža obliecť si klobúk okrem šatstva, hoci je to márne, vďaka čomu je žena elegantná a atraktívna. Nemalo by to byť pompézne veľké „palacinky“ s perím, ktoré už dávno nie je v móde. Malý elegantný klobúk je celkom schopný dokončiť obraz.
 4. Bodov. Spomeňte si na legendárny film „Raňajky v Tiffanoch“. Čo nádherné okuliare vychvaľovali Audrey Hepburn. Prečo tento experiment opakovať?
 5. Spirits. „Žena, ktorá nepoužíva parfum, nemá budúcnosť,“ povedala pani Chanelová a mala úplnú pravdu.

??

Výzdoba

Cítite potešenie z výberu šperkov a šperkov pre čierne šaty. Pomôžu vyhladiť závažnosť čierneho oblečenia. Kombináciou všetkých druhov náhrdelníkov, náhrdelníkov, korálikov, náramkov, náušníc, hodiniek, šatiek, opaskov môžete dosiahnuť novosť svojho obrazu. Tradičné materiály pre šperky sú striebro, perly, mesačný kameň. Monochromatické šperky, náramky s veľkými kameňmi alebo korálkami vyzerajú veľkolepo. Ak chcete vyzerať jasnejšie, vyberte tyrkysové, emailové, dlhé náušnice so smaragdmi.

Deň by sa mal obmedzovať na elegantné lacné šperky - retiazky, jemné elegantné náušnice a náramky zo svetlého materiálu. Prírodné matné kamene, koraly sú povolené. Zároveň zlikvidujte ďalšie ozdoby, aby nevyzerali ako vianočný stromček. Nehorázna výrazná kombinácia - plastové, drevené, kožené šperky. Ak sú šaty vyrobené z textúrovanej textílie alebo nezvyčajného strihu, zdobené kresbami, výšivkou, mali by sme uprednostniť jemné retiazky a prívesky.

Vo večerných hodinách sú najlepšími dievčatami diamanty. Ale ak taký luxus nie je k dispozícii, môžete ozdobiť oblečenie štýlovým lesklým pásom alebo hodvábnym pásom so zaujímavou lesklou prackou. Hlavná vec je opatrenie. Hojnosť šperkov vám vôbec nedáva eleganciu a aristokraciu, ale moderovanie zdôrazní dobrý vkus. Je úplne zbytočné nosiť krúžky s kameňmi na každom prste alebo tucet náramkov s čiernymi šatami, aj keď sa chcem pochváliť svojím bohatstvom. Vyberte jednu vec.