Prevencia osteochondrózy - kancelárske cvičenia pre chrbát, video

Sedavý životný štýl je pohromou 21. storočia. Život všetkých ľudí prechádza sedením - cestovanie do práce az práce na prepravu, priamo v pracovnej dobe pri počítači, dokonca aj doma sa ľuďom podarí stráviť všetok konsolidovaný čas sedením na stoličke alebo hraním neskoro pri tablete, čoho dôsledkom je značné zaťaženie chrbtice. Mnoho ľudí je mučených otázkou, ako zachrániť chrbticu pri sedavej práci. Aké cvičenia je potrebné vykonať, aby ste sa cítili veselo? Pozrime sa na tieto dôležité problémy a na ich riešenie pre každého moderného človeka.

Prevencia osteochondrózy

Chronické ochorenie chrbtice, pri ktorom sú postihnuté medzistavcové platničky, chrupavka, ľudia trpia silnou bolesťou, sa nazýva osteochondróza. Toto ochorenie vás čaká, ak nezačnete včas sledovať chrbticu. Často sa vyskytujú prípady, keď chrbát zo sedavej práce bolí už vo veku 20 - 30 rokov, takže si nevšímajte prvé zvončeky a začnite im aktívne odolať.

 • Musíte viesť zdravý životný štýl, robiť gymnastiku alebo cvičiť späť v telocvični.
 • Pravidelným tréningom sa zlepší krvná zásoba a posilní sa svalový korzet. Vedľajším produktom tried bude to, že začnete vyzerať lepšie a budete sa cítiť dobre, zlepší sa fyzické zdravie.
 • Žiadne cvičenie nemôže nahradiť sebakontrolu, preto pozorne sledujte svoju polohu, skúste chodiť rovno, bez toho, aby ste sa krčili a nekĺzali.

Sedavé cvičenia

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú by ste sa mali pri práci v počítači naučiť, je správne sedieť. Postavenie by malo byť dokonalé, nekláňať sa na jednej strane a prestavovať nohu po nohách. Účtovanie za kanceláriu pomôže zlepšiť výkon, zmierni bolesť. Ak sa chcete cítiť dobre, existujú veľmi jednoduché, ale účinné cvičenia pre chrbát a krk.

Cvičenie chrbta

 1. Veľmi jednoduchým, ale účinným cvičením je zablokovanie rúk. Aby ste to dosiahli, budete musieť sedieť na stoličke s dokonale plochým chrbtom a pripojiť svoje ruky k hradu za chrbtom. Na cvičenie sa hodí šikovnosť a dobré držanie tela: čím rovnomernejšie, tým ľahšie bude spojenie s rukami. Ak úsek nie je zďaleka dokonalý, zoberte pero alebo ceruzku a pokúste sa dať ruky do zámku. Zadný obeh sa zlepší a budete sa cítiť lepšie.
 2. Ďalšie cvičenie - sedí na stoličke, natiahnite ruky vpred a prsty spojené s hradom. Pri výdychu sa pokúste natiahnuť čo najviac, zatiaľ čo je potrebné zatiahnuť žalúdok a hlavu pozerať dolu. Toto nádherné cvičenie pomáha roztiahnuť hornú časť chrbta.
 3. Ak ste v predchádzajúcom cvičení vaše ruky natiahli dopredu, potom by ste sa mali natiahnuť. V polohe na sedenie priveďte ruky späť a zaistite ich v zámku, potom ich čo najviac natiahnite. Správnosť vykonania bude indikovaná znížením lopatiek, keď je poloha hrudníka posunutá dopredu.

Cvičenie krku

Cvičenia na krku sú mimoriadne dôležité na prevenciu osteochondrózy krčnej chrbtice, môžu sa používať ako cvičenia pri práci. Celý komplex pre krk by sa mal opakovať 3-5 krát, aby sa dosiahla maximálna účinnosť:

 1. Jednoduché, ale dobré cvičenie je potriasť hlavou. Aby ste to dosiahli, budete musieť sedieť na stoličke, nakloniť hlavu mierne dopredu a vykonávať plynulé, kymácejúce pohyby tam a späť, akoby súhlasili s niečím.
 2. Takéto cvičenie, len tu budete musieť nakloniť hlavu najprv k jednému ramenu, potom k druhému. Pokúste sa dotýkať ucha ramenom, robte všetko opatrne, bez náhlych pohybov.
 3. Cvičenie „Kto je tam?“ spočíva v tom, že bude potrebné otočiť hlavu doprava, pokúsiť sa pozerať za pravé rameno a naopak. Cvičenie je možné vykonávať sedením alebo stojaním.

Cvičenie stolice

 1. Cvičenie je určené pre svaly chrbta, nohy, zadok a dokonca aj ABS. Najprv sa budete musieť maznať proti stene, akoby sedeli na stoličke a pomaly sa spustili na rovnobežku s podlahou, zatiaľ čo bremeno bude ležať hlavne na štvorkolkách femoris (štvorhlavých). Udržujte chrbát tak, aby bol úplne plochý. Zložte si panvu späť a pokúste sa sedieť čo najnižšie, aby ste maximalizovali svoje svrbenie a chrbát.
 2. Je možné pritlačiť na stenu a bez opory. Druhá možnosť si bude vyžadovať viac úsilia, ale účinok bude oveľa výraznejší. Ruky by sa mali držať za hlavou nad hradom. Pre komplikácie si môžete vyzdvihnúť činky, potom sa zaťaženie na spodnej časti chrbta a spodnej časti chrbta stane viditeľnejším. Optimálna bude implementácia 3 až 5 prístupov na sedenie v trvaní 1 - 2 minúty, môžete dlhšie, kým je sila.

Video: Kancelárske poplatky

Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.